Ako sa chrániť pred zlodejmi?

Bezpečnostné a spevnené kovania na dvere

Bezpečnosť domova je pre každého dôležitá. Čo ak jedného dňa prídete z práce domov a dom nájdete „vyčistený“? Vylomené dvere a zámok, odvŕtané kovanie či vypáčené pánty na dvere. Chýba nová TV, notebook je preč, robotický vysávač, hodinky, dokonca i obrúčka! Takýto scenár si nikto nechce ani v tom najhoršom sne predstavovať.

MP KOVANIA ponúkame bezpečnostné a spevnené kovania na vchodové dvere, ktoré predstavujú minimálne jednu navyše prekážku, ktorú prípadný zlodej bude musieť prekonať, ak by sa pokúšal vlámať práve k vám. A ktovie, možno práve táto prekážka mu celý pekelný plán úplne prekazí.  

Základná funkcia bezpečnostných kovaní je, celkom predvídateľne… bezpečnostná. Chráni totiž zámok a vložku pred odtrhnutím či vylomením a tvorí tak jeden celok s bezpečnostnými dverami, čím zvyšuje ich celkovú odolnosť.

KOĽKO VYDRŽIA VAŠE VCHODOVÉ DVERE?

Dôležitá vlastnosť pri výbere vhodného bezpečnostného kovania pre vaše vchodové dvere je stupeň bezpečnostnej triedy, označená aj ako RS (Resistance Class). Pre vás a váš domov odporúčame použiť 3. bezpečnostný stupeň, tzv. RC3. Táto trieda je najviac používaná a doporučovaná pre zaistenie vstupných dverí. Certifikované produkty musia odolať pokusom o prekonanie limit 5 minút.

V našom portfóliu produktov ponúkame hneď niekoľko možností takýchto „bezpečákov“, napríklad TUPAI SAFETY LINENa vývoji týchto produktov sme sa v MP KOVANIA priamo podieľali, takže sa vieme naozaj zaručiť za kvalitu tohto extrémne odolného bezpečnostného kovania.

AKO EŠTE VIAC OCHRÁNIŤ VÁŠ DOMOV? 

Ďalším parametrom zaistenia vchodových dverí je kovanie s prekrytou cylindrickou vložkou (označenie PLUS) . Ide o bezpečnostné prekrytie otvoru pre vložku, ktorá zabraňuje nežiadúcej manipulácii so zámkom. Skladá sa hneď z niekoľkých vrstiev. Je to v podstate taký „sandwich“. Krytka oceľového prekrytia vložky, za tým oceľová otočná krytka odolná voči odvŕtaniu, potom ďalšie prekrytie a na záver nylonová podložka. AXA bezpečnostné kovania ponúkajú prekrytie, ktoré je samonastaviteľné. Dobrá voľba, bez starostí.

CÍŤTE SA AKO V KAŠTIELI

V MP KOVANIA ponúkame široký výber kovaní na dvere. Okrem „bezpečákov“ máme aj spevnené kovania. Takéto produkty nemajú síce bezpečnostnú certifikáciu, ale tiež sa používajú na vchodové dvere. Sú omnoho pevnejšie ako iné kľučky na dvere a môžu byť pre vás zaujímavé, ak staviate dom, chalupu v rustikálnom štýle, či rekonštruujete historický objekt. Majú charakter, sú naozaj jedinečné a krásne vyniknú. 


Vhodne vybrané bezpečnostné kovanie spolu s bezpečnostnými dverami váš domov „vyzbrojí“ a vytvorí náročnú prekážku pre zlodejov! Nenechajte nič na náhodu. 

Získajte 10% zľavu na prvý nákup
Vyplňte vaše údaje a na váš e-mail vám zašleme kupón s 10% zľavou na prvý nákup. Akcia platí iba pre maloobchodných zákazníkov.