Drevený prah na mieru? Výsuvná lišta? Máme oboje!

Vyberte si u nás ten správny vlastný prah, pred ktorým budete usilovne zametať!

Dverné prahy nie sú práve najpopulárnejšia časť pri zariaďovaní interiéru, avšak ich výber netreba podceňovať. Prahy sú jednou z namáhaných častí dverových systémov, ktorá ovplyvňuje izolačné vlastnosti samotných dverí, preto zvážte všetky skutočnosti a vyberajte rozumne. 

V našej ponuke nájdete všetky bežne používané alternatívy riešení dverných prechodov v priestore:

DREVENÉ DVERNÉ PRAHY

Drevené prahy ponúkame vyrobené z kvalitného a dôkladne vysušeného dubového a bukového masívu. Odlišujú sa najmä kresbou dreva a farebným odtieňom. Dub je vysoko-odolná, tvrdá drevina s výraznými pravidelnými letokruhmi. Buk patrí k stredne tvrdým a odolným drevinám s líniovitou štruktúrou dreva (kresba). Vyznačuje sa svetlým sfarbením, ktoré časom mierne ružovkastie. 

Dverné prahy sú povrchovo-opracované brúsením alebo kartáčovaním a následne povrchovo-upravované v závislosti od požadovaného farebného odtieňa. Našu ponuku tvoria dverné prahy bez povrchovej úpravy - len brúsené alebo s povrchovou úpravou - brúsené/lakované, brúsené/morené/lakované a kartáčované/olejované. 

OLEJ
- vypĺňa póry dreva a tým ho chráni pred vonkajšími vplyvmi a mechanickým poškodením
- zvýrazňuje prirodzenú štruktúru dreva  

LAK
- zvýrazňuje a zvyšuje intenzitu farby dreva
- chráni drevo pred poškodením
- znižuje náročnosť údržby 

MORENIE
- výsledkom je zmena farby dreva
- morením sa rozširuje farebná škála pri zachovaní a zvýraznení typickej kresby dreva 

Zladiť prah so zárubňami, či podlahou, býva náročnejší oriešok, preto sa snažíme našim zákazníkom ponúknuť čo najviac populárnych odtieňov ako orech, rustik, grafit, wenge, či malaga. Avšak pozor - zhotovené drevené prahy s rovnakou povrchovou úpravou nemajú garanciu jednotnosti odtieňov alebo kresby, vzhľadom na prírodný materiál a ručne prevedenú povrchovú úpravu. Podobný problém by ste mali, ak by ste chceli zladiť napríklad staré drevené trámy s jedálenským stolom, či posteľou z masívu, aj keď sú z rovnakého dreva.

U nás nájdete prahy všetkých štandardných rozmerov, avšak keby ste predsa len chystali „niečo špeciálne“, dverné prahy pripravíme podľa vašej požiadavky  aj v atypických rozmeroch, či tvaroch. Do prahov vám na požiadanie vyfrézujeme drážku a pridáme vhodné tesnenie. "Takto upravené prahy vylepšujú tepelno-izolačné vlastnosti najmä pri vstupných dverách." vysvetľuje náš produktový manažér.

PRAHOVÉ VÝSUVNÉ LIŠTYAk hľadáte sofistikované bezbariérové riešenie bez robenia kompromisov pri izolácii, práve pre vás sú ideálne prahové výsuvné lišty. Lišta sa zapracuje priamo do vašich dverí a pri ich zatvorení sa zo spodnej časti dverného krídla vysunie tesniaci mechanizmus.

Lišty je možné použiť do protipožiarnych a dymotesných dverí, ale vynikajúco poslúžia aj v moderných domácnostiach. Tým, že sa montujú do dverí, podlahová plocha celého bytu, či domu zostáva absolútne bezbariérová a neporušená.

Pozrite si krátke inštruktážne video, ako to celé funguje:

Alebo prídite do nášho showroomu na Novej Rožňavskej 1 v Bratislave, kde vám radi všetko poukazujeme. Tešíme sa na vás.

Získajte 10% zľavu na prvý nákup
Vyplňte vaše údaje a na váš email vám zašleme kupón s 10% zľavou na prvý nákup na všetky nezľavnené produkty. Akcia platí iba pre maloobchodných zákazníkov.