Keď vie kľučka rozprávať príbeh

Dizajnová kľučka Dedos

Kľučku mnohí z nás berú iba ako potrebnú súčasť dverí, ktorá spĺňa ich základnú funkciu - otvoriť a zatvoriť. Kľučiek je už teraz na trhu ako maku. Ale my, v MP KOVANIA, sa snažíme ísť vždy o krok ďalej. Našim produktom dávame nový rozmer. Tak to bolo v prípade kľučky DEDOS. Perfektná funkčná kľučka na dvere so špecifickým vizuálnym charakterom, ktorý človek len tak často nevidí.

AKO NÁPAD ZHMOTNIŤ DO KĽUČKY?

My v MP KOVANIA hľadáme inšpirácie všade okolo seba. Stačí sa len porozhliadnuť a mať oči uši neustále nastražené prijímať kreatívne podnety. Všetko začína kusom papiera, perom, štipkou invencie a hlavne je dôležité nebáť sa tvoriť... Je to proces, ako do kľučky preniesť to, čo nás inšpiruje. V prípade DEDOS kľučky to bola inšpirácia z každodenného života. Peter Martinka, majiteľ spoločnosti - náš hnací motor, má nevysychajúcu studňu nápadov. Jedného dňa mu pohľad padol zrovna na ohybné pravítko na stole. A nápad je tu! Ako blesk z čistej oblohy. Obyčajné ohnutie pravítka vytvorilo neobyčajný tvar kľučky. Vzniká ergonomický tvar, aby bolo uchopenie prijemné a zároveň stále funkčné. „Dedos" znamená po portugalsky „Prsty". Tento názov podčiarkuje práve tú ladnosť s akou túto kľučku pri otváraní dverí uchopíte.

NAŠA SPOLUPRÁCA S PORTUGALCAMI

Čo je pre niekoho iba ďalšia zákazka, pre nás je vždy novým príbehom, ktorý začíname spolu s našími dodávateľmi. Cieľ je jediný - spokojnosť našich zákazníkov. Už od roku 2002 je náš život veľmi úzko popreplietaný s portugalskou značkou TUPAI.

A práve kľučka DEDOS je náš takzvaný "model na mieru".  Z "obyčajnej skice" vznikol 3D model priamo v Portugalsku. Spoluprácou s TUPAIOM sa zrodila spomínaná nezvyčajná kľučka na dvere. Táto skúsenosť nás natoľko obohatila a nadchla, že sme sa následne podielali priamo na vývoji aj ďalších produktov s týmto výrobcom. Naša voľba partnera na spoluprácu bola jasná. Výrobca TUPAI zabezpečuje 95% produkcie vo vlastnej réžii - od spracovania, cez lisovanie, odlievanie, razenie, leštenie... Na výrobu používajú galvanickú a elektroforéznu technológiu. Portugalci majú nadčasový dizajn v oku, používajú kvalitný materiál (mosadz, zamak, nerez) a dokážu vyrobiť až 50 rôznych povrchových úprav. Takými atypickými sú napríklad čierny nikel, antik sivá a podobne.

TUPAI vie tiež zabezpečiť zvláštnu povrchovú úpravu tzv. PVD ZIRCONIUM. Je to špeciálna technológia výroby povrchov so zvýšenou odolnosťou voči opotrebovaniu a poškrabaniu. Je to povrch, ktorý odolá miliónom podaných rúk. Katalóg TUPAI ponúka celú škálu najrôznejších typov kľučiek, stačí si vybrať.

Vývoj a inovácie máme v krvi. V MP KOVANIA sa priamo podieľame aj na vývoji vlastných produktov. Snažíme sa neustále posúvať vpred v súlade s aktuálnymi trendami a požiadavkami trhu. Aj preto sme vymysleli kľučku DEDOS. Jednoduchá, funkčná s dlhodobou životnosťou. Mať takúto kľučku je pre niekoho až príliš neobvyklé, možno až extravagantné. Pre niekoho iného je to však príležitosť odlíšiť sa a mať, čo iní nemajú. Do ktorej kategórie spadáte vy?

Získajte 10% zľavu na prvý nákup
Vyplňte vaše údaje a na váš e-mail vám zašleme kupón s 10% zľavou na prvý nákup. Akcia platí iba pre maloobchodných zákazníkov.