Tipy na kľučky podľa typu dverí

Vyberať kľučku na dvere nie je len otázka dizajnu a osobného vkusu.

Je veľmi dôležité vedieť, na aké dvere kľučku vyberáte a podľa toho zvoliť ten najvhodnejší model. Typ dverí, na ktoré vyberáte kľučku, je základný údaj, podľa ktorého môžete zvoliť vhodný model dverného kovania. Zrejme netreba vysvetľovať, že na vchodové dvere sú vhodné úplne iné modely kľučiek ako na interiérové dvere. Prinášame vám pár užitočných  tipov na kľučky podľa ich umiestnenia.

Kľučky na vstupné dvere

V MP KOVANIA nájdete širokú ponuku bezpečnostných a spevnených štítových kovaní na vchodové dvere. Dbať pri tom treba na stupeň bezpečnostnej triedy označený aj ako RC (Resistance Class). Ideálne je použiť 3. bezpečnostný stupeň, tzv. RC3.  Okrem bezpečnostného kovania ponúkame aj spevnené kovania, ktoré nemá síce bezpečnostnú certifikáciu, ale je postačujúcim riešením.

Na vchodové dvere odporúčame popri štandardných bezpečnostných kovaní rady AXA napr. aj bezpečnostné kovanie TI - FORTE z rady TUPAI SAFETY LINE, na vývoji ktorého sa aktívne podieľala aj naša spoločnosť MP KOVANIA.

Kľučky na bránku

Potrebujete kvalitné kovanie na bránu? Štítovú, či rozetovú kľučku? Guľu, či madlo? V modernom dizajne, alebo sa vám viac hodí rustikálny model? Máme všetko! Spoznajte našu ponuku kovaní a doplnkov na brány. U nás si vyberie každý!

Kľučky na interiérové dvere

Kľučky na interiérové dvere sú samostatná kapitola. MP KOVANIA vám ponúka ich nekonečný výber. V tejto kategórii môžete popustiť uzdu svojej fantázie, uplatniť vlastný dizajnérsky pohľad na vec a vyberať najmä podľa toho, čo sa vám páči. Odporúčame vám zamerať sa na značky APRILE, GRIFFWERK alebo MPK, v ktorých nájdete veľa krásnych a technicky vyspelých modelov za férové ceny.

Kľučky na balkónové dvere

Kľučky na balkónové dvere bývajú už súčasťou zakúpeného balkónového riešenia, avšak veľakrát sa stretávame s tým, že zákazníci chcú, aby balkónová kľučka ladila k zvyšku interiéru. V našom e-shope nájdete niekoľko modelov kľučiek na balkónové dvere, pričom do pozornosti dávame model TI - SALVOktorý možno použiť na plastové, hliníkové aj drevené dvere.

Nech hľadáte kľučku na akýkoľvek projekt, stavbu, miestnosť, či dvere - u nás si určite vyberiete. Radi vám poradíme, stačí nás kontaktovať e-mailom, telefonicky, alebo príďte osobne do nášho showroomu na Novú Rožňavskú 1 v Bratislave.